Arapça Dil Kursları

Arapça Dil Kursları

Lisan Arapçası dersleri 6 Kurdan oluşur ve başarı belgesi alan herkes kendini yazılı ve sözlü ifade edebilme yeteneği kazanır.

Kompozisyon, bakmadan yazma, gazete, dergi ve orta seviye kitapları okuyabilme yeteneğini kazanan öğrencilerimiz, bu sayede sürekli okumalar ile kendilerini geliştirebilecek bir altyapıya sahip olurlar.

Yurt dışı seyahatlerinde vize işlemlerinden, hastahane, otel, restoranlarda sıkıntı çekmeden kendilerini ifade edebilecek bir seviyeye ulaşırlar.

Her kuru 3 ay ve 72 Saatten oluşan Lisan Arapçası kursumuz toplamda 18 Ay ve 432 saat eğitim sürecinden oluşur.

Kursun üzerine tıklayarak detaylı bilgileri görebilirsiniz.

Temhidi Sınıfı Olarak Adlandırdığımız Bu Kursumuz, Kur Öncesi Hazırlık Sınıfıdır.

2 ay süren kursumuzu tamamlayan öğrencilerimiz girecekleri sınav sonucunda 1. kura geçmektedirler.

Bu kursumuzda, alfabesi ve yazı yönü gibi farklılıkları bulunan bu dile yazı, okuma, dil bilgisi alanlarında bir başlangıç yapıyoruz.

Harfler, harflerin telaffuzu, yazı üzerinde birleştirilmeleri, dikte, okuma, temel Dil Bilgisi kuralları, basit isim cümleleri kurabilme ve ders içi diyaloglarda karşılıklı tanışma, uygulama, selamlama gibi dialog cümlelerine de giriş yapılmaktadır.

Amacımız; temel kuralları öğrenirken kulağınızı ve telaffuzunuzu bu yeni dile alıştırmaktır.

YILIN BELİRLİ DÖNEMLERİNDE AÇILAN BU SINIFIMIZ ARAPÇA’ YA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN EMSALSİZ BİR FIRSAT TEŞKİL ETMEKTEDİR. Çünkü, bu derslerimiz tamamen (Yeni Arapça’ya başlayanlar için) özel hazırlanmış ve yılların yecrübesiyle düzenlenmiştir.

Haftada 6 Saatten oluşan Kursumuz Toplam 48 Ders Saatini İçermektedir.

Kurs Detayları
Ders Hoca Saat Sınıf
Lisan Arapçasına Giriş Dersi    – Sınıf 3

Çocuklara yönelik Lisan Arapçası derslerimiz içerik açısından diğer lisan sınıflarımızdan farklılık içermektedir.
Çocuklara yönelik verdiğimiz bu derslerimizde, öğrencilerimize Arapça yazı, okuma, anlama, temel Dil Bilgisi kuralları ve konuşma derslerimizi eğlendirerek öğretiyoruz.
Kelime kartları, tabir ezberleme, cümle kurma yarışmaları , Arapça sesli ve görsel materyallerle derslerimizi pekiştiriyoruz.

Lisan Arapçası çocuk sınıflarımıza katılan öğrencilerimizden İmam Hatip okuyan ve özel okulda Arapça gören öğrencilerimizin okul derslerinde geçen konular dikkate alınarak ders müfredatımızı hazırlamaktayız.

Erken kayıt fırsatından yararlanın…

Kurs Detayları
Ders Tarih Saat Sınıf
Arapça Lisan     –     – Sınıf 2

En az 2 kur tamamlamış olan öğrencilerimizin;
YAZI (Dikte yapabilecek seviyede)
OKUMA (Zorlanmadan akıcı ve okuduğunu anlayabilecek)
ANLAMA (Kendi Kur Seviyesinde)
DİLBİLGİSİ (Temel kuralları öğrenip, kurduğu cümlelerde tadbik edecek)
KONUŞMA (Kendini ifade edebilecek, tanışma soru-cevap, kur seviyesine kadar ki konularda zorlanmadan iletişim kurabilecek) bir seviyeye ulaşmasını hedefliyoruz.

Kurs Detayları
Ders Tarih Saat Sınıf
Arapça Konuşma Dersleri      –     – Sınıf 1

Biyografi, Siyaset ve Medya Kelimelerine Giriş, Fikri Dialoglarda Söz Alabilecek Dereceye Öğrencilerimizi Ulaştırmayı Hedefliyoruz.

Arapça Kendini İfade Edebilmenin Ötesinde, Güncel bir Konuda Yorum Yapabilecek , Fikirlerini ( Arapça Kur Seviyesine Göre ) İfade Edebilecek Dereceye Öğrencimizi Taşıyoruz.

Kompozisyon Yazabilecek Seviyedeki Öğrencilerimiz İçin Arapça Kursu

EĞİTİM YILININ BELİRLİ DÖNEMLERİNDE YENİ SINIFLAR AÇILMAKTADIR.
Ayrıntı : Öğrencilerimizin Sınıfları Kursumuzun Yapmış Olduğu YAZILI ve SÖZLÜ Seviye Tespit Sınavına Göre Belirlenmektedir.

Ücretsiz SEVİYE TESPİT SINAVINA Girmek İçin Sitemizin Mesaj Bölümüne Bilgilerinizi Bırakabilirsiniz.

Ders İçi ve Ders Dışı Hocalarımızla Türkçe Konuşulmamaktadır. Amacımız, Arapça’yı Kulakta Aşina Bir Hale Getirmektir. Çünkü Konuşmanın Anahtarı Dikkatli ve Çok Dinlemektir

Kurs Detayları
Ders Tarih Saat Sınıf
Arapça Konuşma Dersleri      –     – Sınıf 1

 

Yorumlar kapalı.