Yaz Kursları

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

[/vc_column][/vc_row]

Kursun üzerine tıklayarak detaylı bilgileri görebilirsiniz.

Zaman Kaybetmeden Dil Öğrenmek İsteyenler İçin Özel Olarak Hazırladığımız Yaz Kursu Programımızla 5 haftada ( Kış Dönemi ) 2,5 Aylık Ders Programını Tamamlamayı ve Bunu Yaparken Dil Öğrenmenin Zevkine Varmanızı Sağlamayı Hedefliyoruz.

Lisan Yaz Kurslarımız 5 Haftalık Dönemlerden Oluşmaktadır. Hızlandırılmış Yaz Lisan Kurslarımız Hazırlık ( Yeni Başlayanlar İçin ) ve Kur Sisteminde İlerlemektedir. Kış Dönemindeki 2,5 Aylık Eğitimimize Tekabül Eden Bu Derslerimiz Yazı, Okuma, Günlük Konuşma Cümle Ve Tabirler, Dilbilgisi ve Serbest Konuşma Gibi Bölümlere Ayrılmaktadır.

Yaz Ayını Verimli Geçirmek İsteyenler İçin Kaçırılmayacak Bir Fırsat..

2015 – 2016 Eğitim Yılı süresince devam ettiğimiz Dini Eğitim derslerimize, yoğun talep üzerine yazın da devam etmekteyiz.

Yılın yorgunluğunu, manevi ve akademik bir eğitim ile atmak isteyenler için özenle seçilmiş bir ders programı sizleri beklemektedir.

Kurs Detayları

FIKIH DERSİ

Fıkıh Dersi, Öğrenimden Çok Uygulama Ağırlıklı Bir Ders Olup, Hayatımız Boyunca Tekrar Tekrar Almamıza Gerek Olmayan, İBADETİN ŞARTLARININ Neler Olduğunu Anlatan Bir Eğitim Dersidir.

Hepimiz Az veya Çok Fıkıh ( İbadet Kuralları ) Bilgisine Sahibizdir. Amacımız: Temel İbadetlerimizin Temel Kurallarının Biraz Dışına Çıkıp ( Daha Ayrıntılı ) Hem Hocalık Yapmaya Hazırlanan Hoca Adaylarımıza, Hem de Fıkıh Bilgisini Tamamlamak İsteyenler İçin Verimli Bir Ders Ortamı Oluşturmaktır.

TEFSİR DERSİ

Günlük Hayatımızda Sıklıkla Tekrar Ettiğimiz Dua ve Surelerin Maalesef Anlam ve Açıklamalarını (Meal ve Tefsir) bilemeden Her gün Sayısızca Kere Tekrar Ediyoruz.

Tefsir Derslerimizde Sadece Ayet Meali ( Kısa Açıklama ve Kırık Meal ) Vermiyoruz . Öğrendiğimiz

Sureleri Günlük Hayatımızda okurken, Anlamlarını Hatırlayarak Okumayı Hedefliyoruz.

SURELER ŞU BAŞLIK ALTINDA AÇIKLANMAKTADIR.

  • Sebeb-i Nüzül
  • Sureye Giriş ve Önemi
  • Kırık Mana
  • Toplu Mana
  • Tefsir
  • Hüküm Açıklamaları (Hüküm Ayetlerinde)
  • Kavaid
  • Tecvid
  • İmlâ

KUR-AN’I KERİM DERSİ

Bütün Yıl Akıcı Çalışma Temposunun ve Derslerin Yoğunluğu Arasında , İlk bulduğu imkanda Kur-an Eğitimini Tamamlamak veya Baştan Başlamak İsteyenler İçin Bulunmaz Bir Fırsat!

Yaz ayı boyunca devam edecek olan derslerimiz 5 haftalık programlar dahilinde işlenmektedir.

Kur-an’ı Kerim’i tane tane okumak, mahreçlerin düzeltilmesi, Tecvid Dersi (Kur-an üzerinde uygulama yapılarak yerleştirilmesi) başlıkları altında yapılacak olan derslerimiz haftada 2 gün ikişer saat olmak üzere düzenlenmiştir.

YAZ OKULUYLA HEM EĞİTİCİ HEM DE EĞLENCELİ BİR YAZ GEÇİRİYORUZ.

Arapça, Dini Eğitim ve Kur-an derslerimizin yanında sosyal aktiviteler ile öğrenmeyi eğlenceli bir hale dönüştürüyoruz.

Dinimi öğreniyorum, Tecvid Caddesi, Sinema Günleri, Arapça Piyesler, Arapça Kelime Oyunları ve daha bir çok etkinlikle hem öğretiyor, hem de öğrencilerimizin zihninde kalıcılığı sağlıyoruz…

Kurs Detayları
TARİH Dönem Ders Ders Saati Haftada
11 Temmuz – 28 Temmuz 3 Hafta Arapça – Kur’an-ı Kerim (Dini Eğitim) 4 Saat 12 Saat
01 Ağustos – 18 Ağustos 3 Hafta Arapça – Kur’an-ı Kerim (Dini Eğitim) 4 Saat 12 Saat
22 Ağustos – 08 Eylül 3 Hafta Arapça – Kur’an-ı Kerim (Dini Eğitim) 4 Saat 12 Saat

İmam Hatip ORTA ve LİSE Öğrencileri!

Yaz Tatilinde Öğrendiklerinizi Unutmamaya ve Yeni Ders Yılına Hazır Girmeye Ne Dersiniz ?

İmam Hatip öğrencilerimize özel hazırlamış olduğumuz ders programında 2019 – 2020 Eğitim

Yılında işlenen konulardaki eksik bilgilerini toparlamanın yanında yeni eğitim yılı konularını da genel olarak içermektedir.

Amacımız; yeni ders yılına öğrencilerimizin hazır bir şekilde girmeleri ve sınıflarını en iyi şekilde geçmelerini sağlamaktır.

Kurs Detayları
TARİH Dönem Ders Ders Saati Haftada

Her Yaz Dönemi Ders Gün ve Saatleri için Lütfen Arayınız.

İrt: 507 788 8989


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/eksenarpca/public_html/wp-includes/functions.php on line 4339

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/eksenarpca/public_html/wp-includes/functions.php on line 4339